PROCES HOJENÍ

Celý proces hojení trvá jeden měsíc , to je doba za kterou se pokožka celá obnoví. Nejintenzivnější fáze hojení je 1.tyden az 10 dni . Obočí se ztmavuje a začínají se dělat strupy , které musíme nechat samovolně odpadat . Mnoho žen se při těchto prvních 10 dnech zhrozí, co se děje , kde je všechen barva , proč je obočí tak světlé, ale není se čeho obávat! Po celkovém vyhojení je obočí cca o 20% užší a 30-40% světlejší . Je zcela normální , že pigment po 1.procedůře nechytne rovnoměrně 100% ale budou místa , která nechytnou vůbec či méně – vše se doladí na korekci .
Proces hojení závisí na aktivitě, typu pokožky a na vlivu okolního prostředí. Doba hojení a finální vzhled obočí je tedy zcela individuální u každého .
Následná korekce pro ustálení a fixaci barvy, vylepšení tvaru či doplnění chybějícího PMU se provádí od 1 měsíce – 2 měsíců od první procedury .

DOMÁCÍ PÉČE

V prvních 12 hodinách je nutné odsávat tkáňový mok papírovým kapesníčkem, aby se nevytvořily velké stroupky a to tak ze :
– po pul hodince od procedůry utřít oboçí mokrým tamponkem a poté suchym tamponkem. Namazat tenkou vrstvu bepanthenu . Takto opakovat každou 1,5h-2h . Naposledy 2.den ráno .
Od 2.dne obočí dál mazat bepanthenem 4x denne tenkou vrstvou. Máte-li mastnou pleť, nenanášejte krém tolik , stačí 1-2x denne .
Další nezbytnou podmínkou je spát v tomto období ( min.14 dní ) pouze na zádech, nenamáčet obočí vodou , nepobývat dlouho ve vlhkém prostředí , vyhnout se znečištěnému prostředí, nenavštěvovat posilovny, bazény, solária, chránit se před sluncem, nepoužívat samoopalovací prostředky, pudry, prostředky s AHA kyselinami, žádné mastné prostředky a líčidla, vyhnout se tělesné námaze.

APLIKACE PMU SE NEDOPORUČUJE V PŘÍPADĚ

-při nemoci cév
-při zvýšené krvácivosti, snížené srážlivosti – berete léky proti srážlivosti krve. Léky jako Heparin, Acylpirin, Valfarin je nutné vysadit 28 dní před aplikací PMU
-v případě alergie na anestetika, jehly a desinfekční prostředky
-máte-li lupenku či jiné choroby kůže, máte špatnou srážlivost krve, HIV či hepatitidu, berete léky na vysoký krevní tlak, při užívání psychofarmatik a antibiotik
-při onemocnění štítné žlázy je nutná konzultaci s lékařem před aplikací PMU
-máte-li menstruaci v den zákroku může být aplikace bolestivější – jste-li citlivější
-těhotenství
-po chemoterapii je aplikace PMU možná nejdříve 6 měsíců po ukončení léčby